Kurumsal Yapımız

Misyonumuz

Vien Denta  olarak, ağız ve diş sağlığı tedavilerini tüm uzmanlık dallarında uluslararası standartlığı onaylanmış yöntemlerle, son teknolojik imkanları kullanarak tüm ihtiyaç sahiplerine sunabilmektir.

Vizyonumuz

Ağız ve diş sağlığı başlıklarında alışılmışın dışında teknikler ile hem tedavi merkezi olarak hem de akademik çalışma yöntemlerini esas alarak ülkemizde ve uluslararası sahada referans merkezi olmaktır.

Çocuk Dünyamız

Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı bizim en önemli misyonumuz. Bu nedenle çocuk ağız ve diş sağlığı birimini ,tamamen bağımsız olarak uzman hekimler kontrolünde psikolojik ve akademik olarak değerlendirdik. Çocukları diş hekimine götürmek ve tedavi ettirmek çok zor olabiliyor.

Bu nedenle çocuklara yarattığımız oyun dünyası onlara bir diş kliniğinden çok EĞLENCE MERKEZİ hissi yaratıyor ve kliniğimize kendileri isteyerek geliyorlar. Sadece gelmelerinin yetmeyeceğini düşünerek ,onları diş muayene seanslarına hazırlayacak çocuk psikoloğu ve çocuk diş hekimi uzmanları eşliğinde karşılıyoruz.

Ayrıca yaz aylarında havuz partileri ve başka aktivitelerle ile çocuklarımızı diş hekimlerimize ve kliniğimize alıştırmanın bin bir yolunu deniyoruz.

Detoks Sauna Buhar

1_Ogulgaz__98856IC8A8165

Detoks, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır.

Vücutta toksinlerin tutulmasının iki temel sebebi vardır. Birincisi yiyeceklerde, havada ve suda doğal olmayan çevresel toksinlere aşırı maruz kalmamız yüzünden oluşan, metabolizmanın doğal seviyenin çok üstünde toksin yüklenmesi. Diğeri ise, sağlıksız kişisel alışkanlıklar, aşırı yorgunluk ve hiperaktif modern yaşam stilleri yüzünden zayıflayan sinir sistemi sebebiyle işlemeyen normal atılım sürecidir.’

Herkesin kendi yaşam tarzına ve ihtiyaçlarına göre değişik miktarlarda ve şekillerde detoksa ihtiyacı var.

Detoksa İhtiyacınız Olduğunu Gösteren İşaretler

Baş ağrısı, sırt ağrıları, sık sık soğuk algınlığına yakalanmak, yorgunluk, eklem ağrıları, burun kaşıntısı, sinirlilik, deri döküntüleri, öksürük, uyku hali, deri kızarıklıkları, göğüs hırıltısı, gözlerde iritasyon, uykusuzluk, bulantı, boğaz ağrısı, savunma sisteminizde yavaşlama, baş dönmesi, hazımsızlık, boyun tutulması, değişken ruhsal yapı, anoreksiya, sinüslerin tıkanması, anksiyete, ağız kokusu, dolaşım bozukluğu, ateş, depresyon, kabızlık.

Detoks yaparken amacımız; asit oranımızı ph 7 oranında tutmaya çalışmak ve oksijen oranımızı arttırmakolmalıdır.

Ağız kokusu tedavilerinde iltihapsal olmayan nedenler saptandığında bunun vücuttaki aşırı toksin birikiminden olduğunu değerlendirmek gerekiyor. Bu nedenele Detoks bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Kliniğimizde detoks tedavilere destek olarak kullanılıyor , enfeksiyon tedavilerinde daha hızlı iyileşme ,cerrahi işlemlerden sonra yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesi ,Ağız kokusu tedavilerinde Akademik dişhekimliği yöntemleri ile birlikte detoks tedavisi öneriyoruz.

Detoks, sadece beslenme ile sağlanamıyor. Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlayabiliriz ancak var olan toksinleri vücuttan atmak için egzersizlerle veya sauna da  terlememiz gerekir. Ayrıca idrar ve dışkı yoluyla da zehirlerimizi atabilmeliyiz. Kliniğimizde oluşturduğumuz sauna ve buhar odaları detoks tedavisi kapsamında yardımcı tedavi teknikleri olarak uygulanmaktadır.